News

Wednesday September 1 2010

Towards a cultural component of citizenship: The role of the citizen in building Europe

Felix Meritis ontplooit ook op internationaal en Europees niveau vele activiteiten. Zo neemt zij actief deel aan de werkgroep Audience Participation van het Platform Access to Culture ingesteld door de Europese Commissie in het kader van de bevordering van de dialoog met de civil society.

Voor de zomer werd het resultaat van de beraadslagingen in deze werkgroep gepresenteerd aan het Platform en de Europese Commissie. De werkgroep is tot de conclusie gekomen dat het begrip audience development in de huidige tijd onmiskenbaar raakvlakken heeft met burgerschap. Wat kan burgerschap betekenen voor de culturele sector en vice versa?

Lees hier de integrale presentatie (in het Engels).

 

Print

Reactions > React

There are no reactions yet

Give a reaction

Captcha


 

International Projects Felix Meritis

Naast de activiteiten van Felix Meritis in het eigen huis in Amsterdam is Felix zeer actief in het buitenland. Daar vonden in 2009 maar liefst ruim 50 activiteiten plaats in samenwerking met diverse partners in het buitenland waaronder activiteiten in het kader van A Soul for Europe, Kuhnya, The City en het project P!oneers. Klik hier voor een overzicht van de internationale activiteiten in 2009.

Zo werd op 16 april 2009 het Europees Centrum voor Cultuur en Debat The City (GRAD) in Belgrado geopend, in nauwe samenwerking met en naar model van Felix Meritis. In een voormalige textielfabriek aan de oevers van de Sava vonden in dit multifunctionele gebouw honderden evenementen plaats, met name voor de jongere generatie. Niet alleen inwoners van Belgrado bezoeken de voorstellingen, concerten en debatten, maar ook geïnteresseerde jongeren uit heel voormalig Joegoslavië. In het debatcentrum Kuhnya in Siberië werd stevig gedebatteerd: over onderwerpen zoals de huizenmarkt in Novosibirsk, Moskou en Sint-Petersburg en over de verhoudingen tussen Europa en Rusland. Felix Meritis initieerde P!oneers in het kader van de manifestatie NY 400 waarbij actief burgerschap in de twee kosmopolitische steden Amsterdam en New York centraal stond.

Felix Meritis sloot in 2009 verder een samenwerkingsovereenkomst met het European Cultural Parliament (ECP) met het doel de rol van cultuur en kunstenaars in de Europese samenwerking te versterken en hun beider netwerken daartoe in te zetten. Felix Meritis en het ECP werken al samen in het project A Soul for Europe alsook in het onlangs mede door Felix Meritis opgerichte European House for Culture in Brussel.

Gulliver Connect Soul for Europe AMSU GRAD Pioneers