Thursday January 8 2009 / Citizenship
Burgerleed en politieke onmacht in Gaza
De gewelddadigheden duren nu al meer dan tien dagen en de humanitaire crisis neemt steeds grotere vormen aan. Het burgerleed neemt toe en het gevoel van politieke onmacht is wijdverbreid. Wat kunnen Europa en Nederland doen? Mensen die in Israël en de Palestijnse gebieden wonen en werken analyseren de actuele situatie en gaan in discussie met politici.
Sprekers zijn onder anderen:
• Khaled Hroub: Hamas-expert, Palestijns wetenschapper aan de universiteit van Cambridge, hoofd van Cambridge Arab Media Project
• Professor Jeff Halper: Israëlisch antropoloog en directeur van de Israeli Committee Against Housing Demolition. In 2006 werd hij genomineerd voor de Nobel prijs voor de vrede.
• René Grotenhuis: directeur Cordaid en net terug uit Israël en de Palestijnse Gebieden. Hij sprak daar met mensen uit het maatschappelijk middenveld en politici, zowel in Jeruzalem als Ramallah.
Programma:
19:00 uur Inloop
19:30 uur Aanvang
19:40 uur Ronde tafelgesprek met Trees Kosterman (vrouwenrechtenexpert), Bill Docherty (mensenrechtendeskundige) en Jan Willems (jeugdtheatermaker in Gaza), allen werkzaam in Israël en Palestijnse Gebieden
20:00 uur Presentatie Khaled Hroub, analyse Hamas perspectief
20:10 uur Presentatie Jeff Halper, analyse Israëlisch perspectief
20:20 uur Presentatie René Grotenhuis, analyse Europees perspectief
20:30 uur Vragenronde uit de zaal
20:45 uur Reactie politici
21:00 uur Discussie
21:30 uur Column en afsluiting









There are no reactions yet